Çamardı Merkez

Çamardı, Niğde ilimize bağlı 6 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 69 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılır.

Niğde’nin İlçeleri

Çamardı ilçesi Demirkazık Tepesi’nin eteklerinde bir vadide kurulmuştur. İlçe ormanlık bir alanda kurulduğundan dolayı bu ismi almıştır.  İlçe denizden yüksekliği 1250 metredir.  İlçemizin eski ismi Bereketli Madendir. 1948 yıllında ilçe statüsüne kavuşmuştur. ilçeye bağlı 20 köy bulunur. ilçe 2015 yıllı itibari ile toplam nüfusu 13.219’dır.

Çamardı-Niğde

Çamardı Gezi Rehberi

İlçemiz tarihi yapılar bakımında görülecek pek bir yeri yok. Ama ilçemizin doğal güzellikleri bakımında zengindir. İlçemiz etrafı ağaçlarla çevrili ormanlar olması ilçemizin doğa güzelliği yönünde zenginlik katmıştır. İlçemizin asıl meşhur kılan ise yaylalarıdır. İlçemizde birbirinden güzel 3 yaylası bulunur. yöre halkı ve çevreden gelen insanların yaz mevsiminde yaylalara gidiyorlar. Yaylalarda yeşillik, serin hava ve soğuk su bulunmaz nimetlerdir. Yaz mevsiminde burada çeşitli etkinlikler yapılmaktadırlar. Sizinde yolunuz düşerse buraya uğramalısınız. Ayrıca ilçemizde bulunan Çamardı Balık Tesislerine’de uğramalısınız. ilçemizde bulunan bu balık tesislerinde kesinlikle balığın tadına bakmalısınız. burada bulunan balığın tadını çok az yerde bulabilirsiniz.

Çamardı Balık Tesisleri
Çamardı Yaylaları
Çamardı
Çamardı Merkez

1- Niğde Gezi Rehberi

2- Niğde’de Gezilecek 10 Yer

3- Niğde Gece Hayatı

4- Niğde Otelleri ve Otel Fiyatları

5- Niğde’nin İlçeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz