gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Canberra Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir!! – Canberra Avustralya ülkesinin başkentidir. Canberra Avustralya ülkesinin güneydoğusunda Avustralya Başkent bölgesinde yer almaktadır.

Canberra Nerede?

Canberra Avustralya ülkesinin yüz ölçümü bakımından en büyük şehridir. Aynı zamanda Canberra ülkenin en gelişmiş sekizinci kentidir. Kent dev bir yapay göl olan Burley Griffin Gölü tarafından ikiye bölünmüştür.

Göz at ;

  1. Canberra Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Avustralya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Avustralya Nerede?
  4. Avustralya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Alofi Gezi Rehberi

Kentin Kuzey bölümünde alışveriş ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Güney bölümünde ise siyasi ve Bürokratik yapılar, müzeler ve anıtlar bulunmaktadır. Muazzam doğal güzelliğe sahip olan Canberra şehrinde gezilecek başlıca yerler;

Avustralya’nın bugüne kadar katıldığı tüm savaşlarda hayatını kaybedenlerin anısını yaşatmak için inşa edilmiş olan Avustralya Savaş Anıtı, yirminci yüzyıla ait modern resim ve heykeller ile donatılan Avustralya Ulusal Galerisi, Burkey Griffin Gölü kıyısında yer alan Ulusal Hayvanat Bahçesi Ve Akvaryum, 1960 yılında kurulmuş olan Avustralya’nın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip olan ve içinde 9 milyon kitabı barındıran Avustralya Ulusal Kütüphanesi, 1980 yılında inşa edilen 195 metre yüksekliğe sahip olan Telstra Kulesi ve 1949 yılında açılmış olan Avustralya bitki örtüsünü korumayı ve temasını tanıtmayı amaçlayan Ulusal Botanik Bahçesidir.

Ilıman okyanusal iklime sahip olan Canberra kentini ziyaret etmek için en ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Canberra şehrine Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz