Çatalzeytin

Çatalzeytin Kastamonu iline bağlı bir ilçedir. Çatalzeytin ilçesi Kastamonu il merkezine 105 km uzaklıkta yer almaktadır.

Çatalzeytin İlçesi

Çatalzeytin ilçesi Kastamonu’nun genel olarak tüm ilçeleri gibi yeşil ve mavinin buluştuğu doğal güzelliğe sahip bir ilçedir. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Çatalzeytin Hangi Şehirde
Çatalzeytin Haritası

Ginolu Kinolis Kalesi

Çatalzeytin ilçesinde deniz kenarında yer almaktadır. Bazı kaynaklarda bu kalenin Osmanlı Döneminde yapıldığı ve adının Gineoğlu olduğu yazılmaktadır. Kale sarp ve dik bir kayalık üzerinde yer almaktadır. Kale tahmini olarak 130 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğindedir. Günümüzde bu tarihi kaleden geriye batı ve güney bölümündeki surlar ve kalenin ortasında bulunan su sarnıcı kalmıştır. Kalenin bulunduğu yerdeki kumsallar denize girmek için ideal yerlerdendir.

Çatalzeytin Nasıl Gidilir
Çatalzeytin Nerede

Yaralıgöz Mesire Yeri

Çatalzeytin ilçe merkezine 65 km uzaklıkta Çatalzeytin ve Devrekani ilçeleri arasında yer almaktadır. Burada bulunan Yaralıgöz Dağı Kastamonu ilinin Ilgaz Dağından sonra en yüksek yeri olma özelliğine sahiptir. Burada bulunan mesire yerinde her türlü alt yapı sağlanmış ve her türlü imkâna sahiptir. İlçenin en çok tercih edilen Yaralıgöz Mesire Yerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Çatalzeytin İlçesi
Çatalzeytin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz