Çaybaşı Ordu

Çaybaşı Ordu iline bağlı bir ilçedir. Çaybaşı ilçesi Ordu il merkezine 109 km uzaklıkta yer almaktadır. Çaybaşı küçük bir ilçedir.

Çaybaşı İlçesi

Çaybaşı ilçesinde çok sayıda şelale bulunmaktadır. Doğal güzelliğe sahip Çaybaşı ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Kazan Kaya Şelalesi

Çaybaşı ilçe merkezine 3 km uzaklıkta Yenicuma Mahallesinde yer almaktadır. Kazan Kaya Şelalesine 2.5 km araçla ve geri kalan 500 metrelik mesafeye ise yürüyerek ulaşılmaktadır. Kayalıklar içinde yüksekten dökülen şelale tabii güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Kapılı Şelalesi

Çaybaşı ilçe merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Kapılı Köyü sınırları içinde yer almaktadır. İlçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Yeşillikler içinde akan şelale aktığı yerde bir gölet oluşturmaktadır.

Aşıklı Şelalesi

İlçe merkezin 16 km uzaklıkta bulunan İlküvez Beldesine bağlı Aşıklı Mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Aşıklı Şelalesi tabiat harikası bir güzelliğe sahiptir.

Çayır Camii

İlçe merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Caminin kim tarafından ve ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Fakat 1871 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Çayır Camii ahşap bir yapıdır. Günümüzde ibadete ve ziyarete açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here