Cevizköy Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti
Cevizköy Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti

Pınarhisar, Vize ve Lüleburgaz’ın kesiştiği noktada yer alan Cevizköy Piknik Alanı, mutlaka gezip görmeniz gereken saklı bir cennettir.

Trakya’nın saklı cenneti olarak bilinen Cevizköy, bakir doğası, harika manzarası ve doğal güzellikleriyle yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Özellikle köyün içinde geçen  Ahmetbey Deresinin buz gibi suyu oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca suyu oldukça temizdir.

Köyün çıkışında harika bir piknik alanı bulunur. Bu piknik alanına yıl boyunca bölge halkı akın etmektedir. Burada orman içerisinde dans eder gibi akan nehir size huzur vermektedir. Burada sevdiklerinizle birlikte bu harika doğa içerisinde keyfinizce piknik yapabilirsiniz. Güzel bir gün için burayı mutlaka tercih edin derim. Ayrıca burada kamp kurup birden fazla gün doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevizköy Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Cevizköy Piknik Alanı, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Cevizköy sınırlarında bulunur. Bu köy, Kırklareli il merkezine 41 km,  Pınarhisar’a 11 km ve Çorlu’ya 62 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Pınarhisar üzerinde Pınarhisar-Ahmetbey Yolu üzerinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik alanı içerisine kadar yol bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz