Çift Geziyor
Çift Geziyor

Bireysel yaşantılarımızda hayatının büyük çoğunluğunu gezerek yaşayan bizler, ilişkimizin başlaması ile birlikte, beraber gezmeye başladık. Uzunca bir süre beraber gezdikten sonra, ortak bir instagram hesabında gezilerimizi ve yaşantımızı paylaşma kararı aldık. Bu sayede “ Çiftgeziyor “ doğmuş oldu.

Seyahatlerimizi planlarken öncelikle yaşayacağımız macerayı ön planda tutarak ilerliyoruz.  Gideceğimiz yerleri mevsimine göre seçtikten sonra, o lokasyonda yapılabilecek tüm aktiviteleri araştırıp, içlerinden bizlere uygun olayı seçiyoruz. Bu bazen uçakla havada bir tur atmak oluyorken, bazen ise bir tepeye trekking olabiliyor.  Şehrin kalabalığından, stresinden kaçmak için bazı zamanlarda ise sessizliği tercih edip, doğaya karışabileceğimiz kamp alanlarını tercih ediyoruz.

çift geziyor pilot
çift geziyor pilot

Kamp yapacağımız yerleri seçerken, ücretli kamp alanlarından ziyade, daha çok keşfedilmeye açık bölgeleri gezmeyi seviyoruz. Her ne kadar gidilecek yer seçimi konusunda hassas davransak da bizim için önemli olan şeyin “ yolda olmak “ olduğunu unutmuyoruz. Seyahat planlarımızı genelde hafta sonları ya da bayram gibi uzun tatil dönemlerine göre yapıyoruz.  Düzenli bir iş hayatımızın olması bizi bu koşullara sürüklüyor diyebiliriz.

ciftgeziyore
ciftgeziyore

Seyahatlerimiz sırasında bu güne kadar tuhaf olaylarla karşılaştığımızı söyleyemeyiz.  Fakat mükemmel insanlarla tanışıp, mükemmel aktivitelere imza attığımızı söyleyebiliriz. Örneğin hiç aklımızda yokken tüplü dalış yapmamız ve bunun devamında bu sporda profesyonel lisanslı sporcular olmamızı kendimiz dahi tuhaf karşılıyoruz. Benzer nitelikte bir eğitim uçağında havadan fotoğraflar çekeriz planıyla yerimizi aldıktan sonra, bir anda pilotun komutayı bize bırakması ve havada 1 saat uçak sürmemizi  tuhaf olaylar silsilesine ekleyebiliriz. Aslında tuhaf olaylarla karşılaştık diyemeyiz, çünkü olayları tuhaflaştıran bizdik.

ciftgeziyor
ciftgeziyor

Hayatın neler getireceğini bilemediğimiz şu günlerde gezi planlarımızı maalesef yapamıyoruz. Fakat dünyaca sağlığa kavuşacağımız gelecek güzel günler için harika planlarımız var! Virüssüz, güzel günlerde görüşmek dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz