Cook Adaları Nerededir
Cook Adaları Nerededir

Cook Adaları Nerededir? – Cook Adaları Güney Büyük Okyanusunda bulunan ve 15 küçük adadan oluşan bir ülkedir. Cook Adaları Yeni Zelanda’ya bağlıdır. Cook Adaları ülkesinin yüz ölçümü 240 kilometrekaredir.

Cook Adaları Nerededir?

Cook Adaları Yeni Zelanda ve Havai arasında yer almaktadır. Cook Adaları Amerika Samoa’sının güneyinde, Tonga’nın doğusunda,  Yeni Zelanda’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Cook Adaları ülkesinin başkenti Avarua şehridir. Ülke 9.556 kişilik bir nüfusa sahiptir. Cook Adaları’nın resmi dili Maori ve İngilizcedir.

Ülkenin para birimi ise Yeni Zelanda dolarıdır. Ülke halkının büyük çoğunluğu Protestan’dır. Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 10’u ise Katolik’tir. Ülke genelinde Tropikal iklim hâkimiyetini sürmektedir. Birbirinden güzel 15 adaya sahip olan Cook Adaları ülkesinde gezilecek çok sayıda doğal güzelliğe sahip yer bulunmaktadır.

Dünyanın en önemli turizm yerlerinden biri olan Cook Adaları vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Cook Adalarına Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here