Dalyan Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?
Dalyan Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Ortaca ilçe sınırında yer alan Dalyan Nehri veya diğer adıyla Dalyan Çayı, Çiçekbaba Dağından doğup birçok kola ayrılan bölgenin en büyük nehridir.

Dalaman Nehri başta çevresinde bulunan her şeye hayat vermektedir. Dalyan toprakları bu nedenle oldukça verimlidir. Bu nehir daha çok Meşebükü-Akköprü bölgelerinde yapılan rafting turları ile biliniyor. Her yıl buraya çok sayıda adrenalin tutkunu gelip harika zaman geçirebiliyor. Fakat size tavsiyem buraya gittiğinizde sevdiklerinizle birlikte taksi botlarla veya tekne kiralayarak nehir boyunca tüm güzellikleri keşfedin. Özellikle  kral mezarları, İztuzu Plajı ve Lagünü gezip görmelisiniz.

Dalyan Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?

Dalyan Nehri, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde bulunur. Diğer bir deyişle Marmaris ve Fethiye arasında yer alır. Buraya ulaşmak için ilk başta Dalyan beldesine gelmeniz gerekir. Dalyan Beldesine karayolu ve hava yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Dalyan’a hava yoluyla ulaşmak için beldeye 29 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Hava limanı ulaşmanız gerekmektedir. Buradan araç kiralayarak ya da taksi ile Dalyan’a ulaşabilirsiniz. Dalyana karayolu ile ulaşmak için ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden Ortaca ilçesine giden otobüsler ile Ortaca ’ya ulaşıp buradan her 20 dakikada bir kalkan minibüsler ile Dalyan’a ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here