Dalyan Nerede, Nasıl Gidilir

Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı bir belde olan Dalyan ormanlarla kaplı dağların çevrelediği bir ovada yer almaktadır.

Dalyan

Dalyan adını dünyanın başlıca eko sistemleri arasında bulunan Dalyan Ovasından almıştır. Dalyanın en önemli yerlerinden biri olan Dalyan Deltası; Köyceğiz Gölü, Akdeniz’e bağlamaktadır. Dalyan Deltası nil kaplumbağaları, caretta caretta, mavi yengeçler, çupra, levrek ve kefal balıklarının yaşam alanıdır. Doğanın en güzel yerlerinden biri olan Dalyan tarihi kalıntıları ile de ön plana çıkmaktadır. Dalyan beldesinde bulunan İztuzu Plajını ve Kaunos Antik Kentini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Dalyan Nerede

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir belde olan Dalyan; Marmaris ve Fethiye arasında yer almaktadır. Dalyan konumu itibariyle Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır.

Dalyan Nasıl Gidilir

Dalyan Beldesine karayolu ve hava yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Dalyan’a hava yoluyla ulaşmak için beldeye 29 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Hava limanı ulaşmanız gerekmektedir. Buradan araç kiralayarak ya da taksi ile Dalyan’a ulaşabilirsiniz. Dalyana karayolu ile ulaşmak için ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden Ortaca ilçesine giden otobüsler ile Ortaca ’ya ulaşıp buradan her 20 dakikada bir kalkan minibüsler ile Dalyan’a ulaşabilirsiniz.

Dalyan Otelleri ve Dalyan Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Dalyan Otelleri ve Dalyan Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here