Didim Nerede, Nasıl Gidilir

Didim Ege Bölgesinde yer alan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Batı güneyinde Ege Denizinin, kuzeyinde ise Bafa Gölünün bulunduğu Didim ilçesi önemli bir turizm merkezidir.

Didim

M.Ö 8000 yılından beri yerleşim yeri olarak kullanılan Didim ilçesinde çok sayıda tarihi kalıntı ve yapı bulunmaktadır. Didim ilçesinin mavi bayrak ödülüne sahip olan Altınkum Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Yeşil ve mavinin uyum içerisinde olduğu Didim ilçesinde güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Didim Nerede

Aydın iline bağlı bir İlçe olan Didim; Aydın il merkezine 100 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Didim ilçesi İzmir’e 160 kilometre, Denizli’ye 225 kilometre, Muğla’ya 130 kilometre, Antalya’ya 450 kilometre, Ankara’ya 700 kilometre, İstanbul’a ise 710 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Didim Nasıl Gidilir

Didim ilçesine İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Didim ilçesinde uçak ile ulaşmak için ise Bodrum Havaalanına gelip Bodrum’dan Didim’e otobüs ile ulaşabilirsiniz.

Göz at;

  1. Altınkum Nerede, Nasıl Gidilir?
  2. Altınkum Otelleri ve Altınkum Otel Fiyatları
  3. Altınkum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir
  4. Didim Otelleri ve Didim Otel Fiyatları
  5. Aydın Otelleri ve Aydın Otel Fiyatları
  6. Aydın’da Gezilecek 10 Yer
  7. Didim Nerede, Nasıl Gidilir
  8. Didim Gece Hayatı
  9. Didim
  10. Aydın Gezi Rehberi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz