gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dominika Nerededir? – Dominika resmi adı ile Dominika Milletler Topluluğu Küçük Antillerde yer alan bir ada ülkesidir. Dominika Karayip denizinde yer almaktadır. Ülkenin güneyinde Martinik Adası, kuzeyinde ise Guadalup Adası bulunmaktadır.

Dominika Nerededir?

Dominika ülkesi 10 bölgeye ayrılmaktadır. Dominik ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en kalabalık nüfusa sahip olan Roseau şehridir. Ülkenin toplam nüfusu 72.660 kişidir. Dominika ülkesinin resmi dili İngilizcedir. Ülkede Fransızca da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkenin yüzde sekseni Katolik’tir.

Göz at ;

  1. Santo Domingo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Dominik Cumhuriyeti’nde Gezilecek 10 Yer
  3. Dominik Cumhuriyeti Nerede?
  4. Dominika Nerede?
  5. Dominik Cumhuriyeti’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Dominik Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ayrıca ülkede Protestanlar ve Müslümanlar da bulunmaktadır. Ülkenin para birimi ise Doğu Karayip dolarıdır. Ülke genelinde tropikal iklim hakim olmasından dolayı sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Muazzam bir doğal güzelliğe sahip olan Dominika ülkesini ziyaret etmek için en uygun tarih Nisan ve Temmuz ayları arasıdır.

Dominika Ülkesi vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’den Dominik ülkesine direkt uçuş bulunmadığından dolayı diğer ülkeler üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here