Drottningholm Sarayı
Drottningholm Sarayı

Drottningholm Kraliyet Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?– İsveç’in başkenti ve İskandinavya’nın en büyük şehri Stockholm’da yer alan Drottningholm Kraliyet Sarayı, 16. yüzyılın sonlarında inşa edilen İsveç Kraliyet ailesinin özel konutudur.

Lovön adası üzerinde yer alan Drottningholm Kraliyet Sarayı, İsveç Kraliyet Saraylarından sadece biridir. Günümüzde daha çok İsveç Kraliyet ailesinin yazlığı olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında önemli bir turistik mekan olarak da ziyaretçileri ağırlamaktadır. 1991 yıllında UNESCO tarafından ilan edilen Dünya Miraslarından birisidir. Bu sarayda birçok bölüm ve yapı bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim. Bahçesi,parkları ve ormanı ile adeta bütün adaya hükmetmektedir. Biraz şehir dışında olsa da mutlaka görülmeye değer bir yapıdır.

Drottningholm Kraliyet Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Drottningholm Kraliyet Sarayı, İsveç’in başkenti ve İskandinavya’nın en büyük şehri Stockholm Bölgesinin Ekero Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Stockholm şehrine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için 19 numaralı Metro Hattı, 176 numaralı otobüs hattı veya 567 numaralı feribot hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında ticari taksi veya özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Stockholm Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsveç’te Gezilecek 10 Yer
 3. İsveç Nerede?
 4. İsveç’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Kalmar Kalesi
 7. Lund Katedrali
 8. Lilla Torg-Küçük Meydan
 9. Öresund Köprüsü
 10. Malmö Şehir Kütüphanesi
 11. Uppsala Katedrali
 12. Visby City Wall
 13. Drottningholm Kraliyet Sarayı
 14. Skogskyrkogården Mezarlığı
 15. Stockholm Belediye Binası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz