1. Satranç Seti Charles Hollander

Dünyada var olan her nesne diğerleriyle aynı değerde değildir şüphesiz. Bazı madenler ya da diğer farklı şeyler çok daha pahalıdır ve ekonomik gücü yüksek olan insanlar onları satın alabilmek için yüksek paralar verebilmektedirler. Sizler için derlediğimiz bu haberde Dünyada ki en pahalı şeyleri araştırdık.

10. Feather: Extinct Huia Bird
Fiyat: 10.000 dolar

Tüylerin pahalı olabileceği ve fiyatı 10.000 dolara çıkacağı aklınıza gelir miydi hiç. Dünyanın en pahalı tüyü Yeni Zelanda’da bulunur. Nesli tükenmekte olan kuş olan Huia’nın tüyüdür. Yeni Zelanda’daki açık artırmada 10.000 dolara gitti.

10. Feather Extinct Huia Bird

9. Puro: Gurkha Black Dragon
Fiyat: 1,150 dolar

Puro, sigaraya devam etmek için tütün yapraklarının silindirik şeklidir. Bazen minimum piyasa fiyatı bir dolardan daha az olabilir. Biz dünyanın en pahalı purosunu ararken Gurkha Black Dragon ile karşılaştık. Bu en pahalı puro fiyatı 1,150 $ ‘dı. Maalesef, bu puro yalnızca 5 sandık üretilmiştir.

9. Cigar Gurkha Black Dragon

8. Otel Odası: Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson in Geneva
Fiyat: $ 65,000 gecelik

Dünyanın en pahalı oteli olan bu otelde, her biri geceliği kiralık 65.000 $ olan on odalar bulunmaktadır.

8. Otel Odası Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson in Geneva

7. Cep telefonu: iPhone 3GS Supreme Rose, Stuart Hughes
Fiyat: 2.97 milyon dolar

Stuart Hughes tarafından bu iPhone 3GS Supreme Rose 2.97 milyon dolara satıldı. Özellikleri ise diğer sıradan telefonlarınki ile aynı ama Stuart Hughes isminin bu fiyatı getirdiğini düşünüyoruz.

7. Cep telefonu iPhone 3GS Supreme Rose, Stuart Hughes

6. Piyano: Heintzman Kristali
Fiyat: 3.22 milyon dolar

Basit bir piyanonun minimum fiyatı 15 dolardır. Ancak buda dünyanın en pahalı piyanosudur. Heintzman Crystal piyanonun fiyatı 3.22 milyon dolardır. Bu piyano Pekin Çin’de üretildi. 9 ayak uzunluğundadır. Açık artırmada özel bir parti tarafından satın alındı.

6. Piyano Heintzman Kristali

5. Saat: Chopard’tan Haute Joaillerie
Fiyat: 25 milyon dolar

Chopard’ın yaptığı Haute Joaillerie’nin bu kadar gösterişli bir karmaşa yaratan en değerli elmaslarla süslü olduğunu gözlemledik.

5. Saat Chopard’tan Haute Joaillerie

4. Televizyon seti: Prestige HD Supreme Rose Edition
Fiyat: 2.3 milyon dolar

Ortak bir ev televizyonunda minimum fiyat 100 ABD Doları olabilir. Ancak burada dünyanın en pahalı televizyonunu tanıtacağız. Prestige HD Supreme Rose Edition’ın bu televizyon seti dünyanın en pahalı televizyonu olarak kabul edilmektedir. Fiyatı şaşırtıcı derecede 2.3 milyon dolardır. Bu televizyonun özel özelliği, elle dikilmiş bir timsah derisiyle kaplanmasıdır. Ek olarak olağanüstü miktarda elmasla süslenmiştir. Bu özellikler televizyonun diğerlerinden daha pahalı olmasına neden olmaktadır.

4. Televizyon seti Prestige HD Supreme Rose Edition

3. Land (Real Estate): Tokyo, Japan
Fiyat: m2 başına 1.200 USD

Dünyanın farklı yerlerinde arazi gayrimenkul oranı farklıdır. Tokyo Japonya’da metrekare başına arazi fiyatı 1.200 $ olduğuna inanmak zor. Tokyo’nun dünyanın en yoğun nüfuslu kenti olduğu için bu yüksek fiyatlar meydana gelmektedir. Tokyo’da yeni bir arazi parçası almak her geçen gün imkansız hale gelmektedir. Şimdilerde yani 2017’de dünyanın en pahalı üç şehri, Japon şehirleridir.

3. Land (Real Estate) Tokyo, Japan

2. Kamera: Susse Freres Daguerreo
Fiyat: 775.000 $

Kamera, çıtçıt çekmek için sıklıkla kullanılır. Piyasada fiyatı 30 dolardan başlar. 775,000 dolara mal olan böyle bir kamera olduğunu söylemek berbat değil mi! Bu Susse Freres DaguerreoType kamera, dünyadaki en pahalı kamera olarak kabul edilmektedir. Bu en pahalı Daguerreo Tipi kamera 1839 yılında üretildi. Dünyada en eski ticari ürün olarak üretilen kamera olarak ta kabul ediliyor.

2 Kamera Susse Freres Daguerreo

1. Satranç Seti: Charles Hollander
Fiyat: 600.000 USD

Satranç, oyunların kralı olarak kabul edilir. Üzerinde altmış dört yüzü olan bir tahtada oynanır. Fiyatı 05 $ ‘dan başlar. Böyle önemsiz bir şeyin bu kadar pahalı olabileceğine inanmak zor olurdu. En pahalı satranç seti 600.000 $ ‘dır. Bu en pahalı lüks satranç Charles Hollander tarafından üretilmektedir. Bu setin hazırlanmasında 320 karat beyaz ve siyah elmas kullanılıyor.

1. Satranç Seti Charles Hollander

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here