3. Hadaka Matsuri

Gerçekten harika zaman geçirmek istiyorsanız, farklı ülkelerde yer alan çok tuhaf festivallere katılarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bazı insanların eğlenmek için topladıkları bu festivalleri görünce çok şaşıracağınıza eminiz.

Peynir rulolarından tutun bebeklerin üzerinden atlamaya kadar, bunlar dünyadaki en eşsiz kutlamalardır. Maymun büfeleri, çıplak erkeklerle savaşmak ve cinsel organları öven bu dünyada bazı noktalar ortak olsa da, bu festivaller kesinlikle listemizin en tuhaf festivallerini oluşturmaktadır.

Aşağıda, muhtemelen şimdiye kadar göreceğiniz en tuhaf festivallerden bazıları bulunmaktadır.

1. Kanamara Matsuri

Japonya’daki Kawasaki kasabasındaki insanlar her yıl bir festival olan The Shinto Kanamara Matsuri’de yer almaktadır. Olayın ana teması ise penis, illüstrasyon, şekerleme, oyma sebzeler, süslemeler ve bir mikoshi geçitidir. Penise aman dikkat. 🙂

1. Kanamara Matsuri

2. Cooper’s Hill Cheese-Rolling and Wake

İngiltere’nin Cotswolds bölgesindeki Gloucester yakınlarındaki Cooper’s Hill’deki Bahar Tatilinde düzenlenen yıllık bir etkinliktir. Geleneksel olarak ve yerel Brockworth köyünde yaşayan insanlar tarafından kutlanırken, şimdi dünyanın dört bir yanından insanlar yer almaktadır. Olay, adını oluştuğu tepeden alır.

Olay gelenekseldir. Tepenin tepesinden bir çift Gloucester peyniri ile yuvarlanır ve yarışmacılar bundan sonra tepeden aşağı doğru yarışırlar. Tepenin altındaki bitiş çizgisinin üzerindeki ilk kişi peyniri kazanır.

3. Hadaka Matsuri

Katılımcıların minimum miktarda giyim eşyası giydikleri Japon festivali veya matsuri türüdür; Genellikle sadece kısa bir happi ceket ile, ve bazen tamamen çıplak bir Japon loincloth (fundoshi denir). Bu festivaller, her yıl Japonya genelinde onlarca yerde, genellikle yaz ya da kışın düzenlenmektedir. En ünlü festival, festivalin başladığı Okayama’da gerçekleşen Saidai-ji Eyo Hadaka Matsuri’sidir. Her yıl Matsuri’ye 9000’den fazla erkek katılıyor.

3. Hadaka Matsuri

4. Monkey Buffet Festival

Maymun Büfesi Festivali, turizmi teşvik etmek için Tayland’da her yıl düzenlenmektedir. Ziyaretçiler bu festivalin bir maymun büfesi olduğunu düşünse de, aslında maymunlar için bir büfedir.

4. Monkey Buffet Festival

5. Cat Food Festival

Popüler inanca göre, kedi etinde afrodizyak özellikleri vardır ve bronşlarda hastalıkları önler. Festival çok ilginçtir. Lima’nın güneyinde Cañete şehrinde düzenlenmektedir.

5. Cat Food Festival

6. Baby Jumping Festival | El Salto del Colacho

Bu, 1621 yılından bu yana Burgos Eyaletinde yer alan İspanya’nın en tuhaf yıllık festivallerinden biridir. El Salto del Colacho (şeytanın atlaması) ya da sadece El Colacho olarak bilinen eylem sırasında Şeytan gibi giyinen erkekler Colacho), yılın on iki ayı boyunca sokaklarda yataklar üzerine doğan bebekler üzerinde atlr. Festival, dünyanın en tehlikeli festivallerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

6. Baby Jumping Festival El Salto del Colacho

7. Festival of the Horns | Festa del Cornuto

Eşiniz veya kız arkadaşınız sizi aldattı mı? Eğer öyleyse, bu festival ilginizi çekebilir. Her yıl, Roma’nın dışında bir şehir olan Rocca Canterano, Festa del Cornuto – Boynuzlar Festivali’ni kutluyor. İtalyan kültüründe boynuzlar aldatılmış bir adamı temsil eder. Birliğin Roma İmparatorluğu’ndan kalma olduğu söyleniyor.

7. Festival of the Horns Festa del Cornuto

8. Pamplona Bull Run

The Bull Run, her yıl 6 ila 14 Temmuz tarihleri ​​arasında kutlanmaktadır. Temel olarak, bir grup öfkeli boğa serbest bırakılıyor ve insanlar sokaklarda 800 metreden fazla peşinde kovalıyor. Amaç? Yarım tonluk bir boğaya vurup kaçmak için. Bull Run geleneği 1910’da başladığından beri şimdiye kadar yaklaşık 300 kişi yaralandı ve 15 kişi öldü.

8. Pamplona Bull Run

9. Roswell UFO Festival

Roswell olarak da bilinen Roswell UFO olayı, Haziran veya Temmuz 1947’de Roswell, New Mexico yakınlarında, karasal bir uzay aracı ve onun yabancı sakinleri olduğu iddia edilen bir cisim raporuydı. Roswell Ordu Hava Sahası olay yerinden bir “uçan disk” bulunduğunu söyledi. Ertesi gün, açıklama geri alındı ve bir hava balonunun bulunmasını söyleyecek şekilde değiştirildi. Bu, kuşkusuz uzaylıların indiğine ve hükumetin bir örtbas etme girişiminde bulunduğu inancını meydana getirdi. Bundan böyle festivali kutlanmaya başlandı. Uzaylılara inanmayanların sıklıkla katıldığı bir festival olduğunu belirtmeliyiz.

9. Roswell UFO Festival

10. Turkey Testicle Festival

Genellikle hırpalanmış ve kızartılmış hayvan testislerinin tüketildiği birkaç küçük kasabada düzenlenen bir festivaldir. Bu festival, Illinois, Byron’da gerçekleşir ve hindi testisleri içerir. Benzer festivaller Olean, Missouri, Oakdale, California, Huntley, Illinois ve Missoula, Montana’da düzenlenmektedir. Bunlardan bazıları sığır testislerini içermektedir.

10. Turkey Testicle Festival

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here