Elbphilharmonie
Elbphilharmonie

Almanya’nın Hamburg şehrinde yer alan Elbphilharmonie yada kısaca Elphi,  11 Ocak 2017 tarihinde hizmette açılan bir konser salonudur.

İsviçreli mimarlık bürosu Herzog & de Meuron’un tasarladığı Elbphilharmonie, dünyadaki en büyük ve akustik olarak inşa edilen konser salonlarından biridir. Aynı zamanda 108 metre yüksekliği ile şehrin en yüksek yapısıdır. Bu yapının bünyesinde iki konser salonu, otel ve konut bloğu var.

2018 yılındaki Time Dergisi’nin hazırlamış olduğu bir liste var. Bu listede 12 yer bulunmaktadır. Dünyada mutlaka gezilip görülmesi gereken bu yerlerden biri de Elbphilharmonie’dir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin. Burada mutlaka bir konser dinlemeye gelin.

Elbphilharmonie Nerede, Nasıl Gidilir?

Elbphilharmonie, Almanya’nın Hamburg şehrinde Elbe Nehri üzerindeki bir yarımadada olan Sandtorhafen bölgesinde bulunur. Buraya ulaşmak için Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Flughafen Hamburg Havalimanı bulunur. Buraya İstanbul’dan direk uçuşlar bulunur. İstanbul’dan buraya neredeyse her gün uçuşlar bulunur. Yaklaşık yolculuk 3,5 saat sürmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için havaalanından kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Göz at;

 1. Almanya Gezilecek Yerler
 2. Almanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Almanya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 5. Almanya Nerede?
 6. Almanya’da ki En Güzel 11 Otel
 7. Almanya Hakkında Çok Eğlenceli / İlginç Bilgiler
 8. Berlin Gezilecek Yerler
 9. Berlin Gece Hayatı
 10. Berlin Otelleri ve Berlin Otel Fiyatları
 11. Berlin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 12. Avrupa Merkez Bankası Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. Münih Gezilecek Yerler
 14. Münih Gece Hayatı
 15. Münih Viyana Arası 8 Günlük Örnek Gezi Planı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here