Erciyes Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Kayak Sezonu Ne Zaman, Bilet Ücretleri, Konaklama & Otel İmkanları

Kayseri merkez Melikgazi ilçe sınırında bulunan Erciyes Kayak Merkezi, 3916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nda yer alan harika bir kayak tesisidir.

Kayak Merkezin bulunduğu alanda Karasal iklim hakimdir. Kış aylarında burada kar kalınlığı 50-100 cm arasında olmaktadır. Yaz ve kış aylarında çok sayıda kişiyi ağırlamayı başarmaktadır. Yaz aylarında 2000 kişi kapasiteli piknik alanları bulunur. Kış aylarında ise kayak tesisleriyle çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu kayak merkezi ülkemizdeki en popüler kayak merkezlerinden biridir. Buraya gelen bir daha geri dönmek istemiyor. Harika bir ortamı var.  Burada bulunan Kayak tesislerin Yüksekliği 2150-3400 m arasında değişmektedir. Buraya yaz-kış aylarında sevdiklerinize gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı  Erciyes Mahallesi, Erciyes Bulvarı üzerinde bulunur. Kayseri il merkezine yaklaşık 25 km uzaklıktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine 25 km mesafede olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşmak için Hisarcık kasabası üzerinden Tekir Yaylası istikametine doğru ilerlemeniz gerekecek. Ayrıca Kayseri şehir merkezinden hareket edem Develi Minibüslerini kullanarak Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kayseri Erkilet Havaalanı’na 30 km uzaklıkta bulunur. Burada servislerle ulaşım yapmanız mümkündür.

Erciyes Kayak Merkezi Ne Zaman Gidilir?

Erciyes Kayak Merkezi’ne ne zaman gidilir veya Kayak sezonu ne zaman sorusuna cevap bulalım. Kayak yapmak için en uygun zaman aralığı Aralık-Mart ayları arasıdır. Kayak Sezonu ise 15 Kasım – 1 Mayıs arasındadır. Admin olarak bize soracak olursanız Sömestr tatilinde gitmenizi öneririm.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama ve Otel İmkanları

Erciyes Kayak Merkezinde çok sayıda konaklama imkanı bulunur. Burada bulunan otelleri liste haline getirdik şöyle ki;

  • Mirada Del Lago Otel(0352 342 21 00)
  • Mirada Del Monte Otel(0530 954 20 09)
  • Grand Eras Oteli(0352 330 51 11)
  • ACE Erciyes Oteli(0352 342 20 53)
  • Bülent Otel(0352 342 20 12)
  • Erciyes Üniversitesi uygulama oteli(0352 207 66 66)
  • Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı kayakevi,
  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane
  • Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane

Erciyes Otelleri ve Erciyes Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Erciyes Otelleri ve Erciyes Otel Fiyatları 

Erciyes Kayak Merkezi Bilet Ücretleri

2016-2017 yıllına ait bilet ücretlerini tabloya yansıttık. Tablo aşağıda bulunur. Burada ücretleri inceleyebilirsiniz.

Bilet Ücretleri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz