gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Erzin Nerededir?

Medeniyetler beşiği olan Hatay‘ın görülmeye değer   ilçelerinden biri de  Erzin‘dir. Amanos Dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu ilçe size denizin mavisi ile ormanın yeşilini muhteşem bir tablo şeklinde sunmaktadır.

Erzin Hatay’a yaklaşık 110 kilometre uzaklıktadır. Kuzeyinde Osmaniye, batısında Adana gibi Akdeniz’in görülmeye değer diğer illeri de bulunmaktadır.

Erzin’e Nasıl gidilir?

Erzin Ankara’ya 550 kilometre İstanbul’a 1000 kilometre uzaklıkta olan bir ilçemizdir. Dolayısıyla uzak şehirlerden gelecek olanlar için Hatay Havalimanı ulaşım açısından büyük bir kolaylık sağlar. Bunun dışında Adana’ya 85 kilometre Osmaniye ye 23 kilometre uzaklıkta olan Erzin’e otobüs ,minibüs gibi ulaşım vasıtaları da mevcuttur. Erzin’de görülmesi gereken yerler nerelerdir?

Issos Harabeleri

Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı imparatorluğu’na ev sahipliği yapmış olan bu mekan 7 -8 metrelik su kanallarını barındırmaktadır. Bunların dışında başka kalıntılar da bulunmaktadır fakat depremler ve denizin etkisi ile bu kalıntılar toprağın altında kalmıştır.

Burnaz Plajı

Erzin’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan bu sahil 6 kilometre uzunluğunda, bir kilo metre genişliğindedir. Günübirlik turizm alanı için halkin hizmetine sunulmuş olan çok güzel bir plajdır. Denize doyamayanlar için aynı zamanda çadırlı kamp yapma imkanı da bulunmaktadır.

Erzin Kaplıca Suyu

Birçok hastalığa şifa kaynağı olan Erzin kaplıca suyu ,24 derece sıcaklıktadır. Sindirim sistemi hastalıkları ,böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları , metabolizma bozuklukları gibi birçok hastalığın tedavisinde  etkilidir.  Kaplıca suyundan uzun süre faydalanmak isteyenler için kalabilecekleri mekan olarak belediye tarafından işletilen 150 yataklı bir motel bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here