Galatasaray Adası Nerede

Galatasaray Adası İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesinde bulunan Boğaziçi Kuruçeşme sahiline 165 metre mesafede bulunmakta olan ve halen Galatasaray kulübüne ait olan harika bir adadır. Ayrıca İstanbul Boğazın içinde bulunan tek adadır. Bu nedenle önemli bir yere sahiptir.

Galatasaray Adası Beşiktaş

Sultan Abdülaziz tarafından 1872 yıllında Sarkis Baylan’a hediye olarak verilmiştir. Bu nedenle ada bir müddet Sarkis Bey Adacığı olarak anıldı. 1914 yıllında Kömür deposu olarak kullanıldı. Daha sonra vapurların yanaştığı istasyon olarak kullanıldı. 1957 yıllında eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sadık Giz 150 bin TL karşılığında adayı satın aldı. Üyelerin hizmetine sundu. Bir süre burada kürek dalında öğrenci yetiştirdi. 2006 yıllında eğlence yeri ve lokanta işletmecisi Mehmet Koçarslan’a 3 yıllığına kiralandı.  İşletmeci bu adaya Suada adını vermiştir.  Kiranladığı tarihten itibaren burası eğlence yeri olarak hizmet etmektedir. Buraya yerli ve yabancı birçok ziyaretçi gelmektedir.

Galatasaray Adasında bir görüntü

Galatasarya dasında ne var derseniz bu soruya cevap bulalım. Galatasar kulübü Divan Kurulu Toplantıları, özel şampiyonluk kutlamaları, özel tanıtım toplantıları ve üyelere verilen özel yemekler burada yapılmaktadır. Bunun dışında burada G-Balık, Suda Kebap, THA Lotus, Mezzaluna,360, Elementine ve Mikro Lagüne adlı restoranları vardır. Ayrıca zengin Türk mutfakları ile bilinen restoranları da bulunmaktadır. Bunların dışında Olimpik havuzlar da bulunur.

Galatasaray Adasında Olimpik Havuz

Galatasaray Adası Nerede?

Galatasaray Adası, İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinde bulunur.

Galatasaray Adası Nasıl Gidilir?

Buraya gitmek isteyenler; Kuruçeşme parkında bulunan iskeleden, Suada club-Galatasaray adasına ait tekne seferlerinden ücretsiz olarak ulaşılabilir.

Galatasaray Adası Giriş Ücreti

Burada giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Burada bulunan faaliyetler ve yiyecekler ücrette tabidir.

Galatasaray Adası Beşiktaş
Galatasaray Adasında Olimpik Havuz
Galatasaray Adasında bir görüntü
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası Nerede
Galatasaray Adası İstanbul
Galatasaray Adası Görünüşü
Galatasaray Adası gece eğlencesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here