Türkiye'nin ilk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep'te açıldı.

Gaziantep Zooloji Ve Doğa Müzesi Gaziantep ilimizin Şehitkâmil ilçe merkezinde bulunur. İl merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Zooloji ve Doğa Müzesi dünyanın 4. Avrupa’nın 3. Türkiye’nin ise en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi içerisinde 750 metrekarelik bir alana kuruldu.

Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir? Ziyaret Saat ve günleri

Gaziantep Zooloji Ve Doğa Müzesi Türkiye’nin il ve tek müzesidir. 23 Nisan 2017 yıllında açılışı yapıldı. Müze zamanın dondurduğu bir müze olarak bilinmektedir. Milyonlarca yıl önce yaşamış nesli tükenmiş veya tükenmekte olan hayvanların canlandırdığı bir müzedir.

Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi 23 Nisanda kapılarını açttı

550 türden 7 bin hayvanın canlandırdığı bu müzede ismini dahi yeni duyduğumuz hayvanlar bulunuyor. Birçok nesli tükenmiş hayvanın canlandırılmış iskeletleri yer alıyor. Müze vahşi doğadan enstantanelerin canlandırılmasıyla gerçeği aratmıyor. Müzede hiçbir canlı zarar görmeden Doğada ve hayvanat bahçelerinde fizyolojik ömürlerini tamamlamış olan hayvanlar burada uzmanlar tarafından tahnit sanatı yöntemiyle hazırlanıp sergilemek için hazır hale getirildi.

Türkiye’nin İlk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep’te

Müze 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramı vesilesi açılışı yapıldı. Açılışa siyasetçiler ve binlerce vatandaş katıldı. 23 Nisan çocuk Bayramı vesilesi ile Müze girişi ücretsi yapıldı. Müzeye birçok kişi girip gezdi. Müze gerçekten bir harika olmuş. Ülkemizde tek ve ilk olması ayrıca bir ilgi çekti. Yolunuz düşerse mutlaka sevdiklerinizle birlikte bu müzeyi ziyaret etmelisiniz. Ziyaret ettikten sonra hayvanlara karşı sevginiz kat be kat artacaktır.  ‘‘Bu müze geleceği geçmişe taşımaktır’’. Sloganı ile açılış gerçekleştirip halkın hizmetine sunuldu.

Türkiye’nin İlk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep’te Açıldı.

Gaziantep Zooloji Ve Doğa Müzesi Nerede

Yamaçtepe Mahallesi, Burç Ormanı İçi, 27410 Yamaçtepe, Şahinbey/Şahinbey/Gaziantep

Türkiye’nin ilk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep’te açıldı.

Gaziantep Zooloji Ve Doğa Müzesi Nasıl Gidilir

Toplu taşıma ile gelmek isterseniz de Balıklı’dan kalkan ve üniversiteye gelen hattı kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ‘zooloji’ ve ‘doğa’ müzesi açıldı.

Gaziantep Zooloji Ve Doğa Müzesi Ziyaret Saat ve Günleri

Her gün açık olan müze 09:00-19:00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de hayvanat bahçesi içerisinde yer alan ilk ve tek zooloji müzesi olan Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here