Gerede Esentepe Mesire Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Bolu ilimizin Gerede ilçesinde bulunan Gerede Esentepe Mesire Alanı hakkında derleyip topladığımız gözlemlerimizi sizinle paylaşacağız.

Esentepe Kayak Merkezi ve Mesire Alanı

Gerede İlçemizin kuzeyinde yer alan bu mesire alanı yaklaşık 1300 metre yükseklikte bulunur. Bu mesire alanı her mevsim farklı özelikleriyle ziyaretçilerini ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Yazın çim sporlarıyla, kışın kayak merkeziyle binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Mesire alanın olduğu yerde konaklama merkezi olarak bilinen 3 yıldızlı Esen Tepe Otelin bulunur.

Göz at ;

 1. Gerede Gezilecek Yerler
 2. Gerede Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Gerede Esentepe Mesire Alanı
 4. Bolu Gezilecek Yerler
 5. Bolu’da Gezilecek 10 Yer
 6. Bolu Gece Hayatı
 7. Bolu Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 8. Bolu Otelleri ve Bolu Otel Fiyatları
 9. Abant Otelleri ve Abant Otel Fiyatları
 10. Sülüklü Göl Nerede, Nasıl Gidilir?
 11. Türkiye’nin En Yaşanılası 10 Şehri
 12. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 13. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer

O dağa çıktığımızda bütün ilçeyi ayaklarımızın altına alıyoruz adeta. Bu da manzarayı harika kılmaktadır. Yöre halkın söylemi ile küçük cennet diye tabir ettikleri bu yer yazın bol oksijenli, yeşillik, soğuk su, çim sporları gibi birçok özeliğiyle ziyaretçilerini buraya çekmeyi başarmaktadır.

Bu bölgede bulunan hiçbir ağaç kesilmemektedir. Bunun için burada bulunan en genç ağaç yaklaşık 400 yaşındadır. Asırlık ağaçların bulunduğu yöreyi 1937 yılında Atatürk’ün ziyareti sırasında bu ismi verildiği söylenmektedir.

 Gerede Esentepe Mesire Alanı nerede
Gerede Esentepe Mesire Alanı nerede

Sonuç olarak bu doğa harikası ve turistik bölgeyi hemen not defterimize kaydedip en yakın zamanda sevdiklerimizle buraya gidebilirsiniz.

 Gerede Esentepe Mesire Alanı
Gerede Esentepe Mesire Alanı

 

Gerede Esentepe Mesire Alanı Nerede?

Gerede Esentepe Mesire Alanı, Bolu’nun Gerede ilçesine bağlı Esentepe Mevki’nde bulunur. Gerede ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunur.

Gerede Esentepe Mesire Alanı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Gerede ilçesine ulaşmak gerekir.  Gerede ilçesi Bolu il merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır. Gerede ilçesi D-100 karayolu üzerinde yer almasından dolayı ulaşımı gayet kolaydır. İlçe Ankara iline 137 km, İstanbul’a ise 300 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gerede ilçesine ulaştıktan sonra mesire alanına ulaşmak gayet kolaydır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here