Gezgin Zafer
Gezgin Zafer

HAYATI YOLLARDA YAŞAYAN BİR GEZGİN

Herkese Merhaba Ben (gezginzafer35)  Zafer 39 yaşındayım Ankara’da yaşıyorum .Doğma Büyüme İzmirliyim fakat 15 yıldır iş  nediyle Ankara’da İkamet ediyorum.

20 yıldır devamlı yollarda Türkiye’de gezilecek görülecek keşfedilecek  Tarihi yerler, Kamp ,Doğa güzelliklerini keşfetmeye gidiyorum.

Zafer Yüksel
Zafer Yüksel

Özellikle kamp ve offrod yapmayı çok severim her hafta mutlaka güzel bir doğa turumuz oluyor. Gittiğimiz yerde kamp yapıyor ve oranın tadını tadını çıkartıyorum.Şehir ortamını çok sevmem .

Farklı gruplarla kamp organizasyonları yaptım. Bu etkinlikler sayesinde birçok yeni arkadaşlarla tanıştım. Türkiye’nin 81 ilini ve 245 ilçesini gezdim Şelale ve tarihi yerleri gezmek en büyük tutkum.

Seyyah Zafer
Seyyah Zafer

Kışın  Ankara’da Kızılcahamam bölgesinde yoğun kar yağışı olur.Hafta sonları offroad yapmaya giderim hava yumuşak olursa kamp ta yaparız.

Seyahate çıkmadan plan program yapmayı sevmem yollar sürprizlerle dolu nereden nasıl bir şeyle karşılaşacağın belli olmuyor.Seyahat çıktığımda   yollarda gördüğüm güzel bir yer olursa orada konaklarım .

Gezgin Zafer Yüksel
Gezgin Zafer Yüksel

Kapalı alanları hiç sevmem farklı insanlar tanımayı severim yeter ki içinde kötülük olmasın .Gezmek görmek insanın ufkunu geliştiriyor seni rahatlatıyor ormanda insan kendini buluyor .Ülkemizde gezilip görülecek o kadar güzellik var ki hepsini bir anda bitirmeyelim .

Türkiye’de üzüldüğüm konu gittikleri yerleri çöplerini bırakıp arkasına bakmadan gitmeleri .Bu olay gerçekten çok üzücü  gittiğimiz her  yerde mutlaka yanımda çöp poşeti olur insanların çöplerini toplarım.

Gezgin Zafer
Gezgin Zafer

Yollarda çok anılar birikiyor fakat hepsini aklında tutmak mümkün olmuyor anı yaşayıp keyfini çıkartıyorsun. Son yaşadığım bir anı ,Ankara’dan Antalya Seyahate gidiyordum yolda otostop  çeken 3 ark denk geldim üniversite öğrencisi farklı bölümlerde okuyorlar ve  farklı  müzik aletleri çalıyorlar  sohbetle başlayan yolculuk şarkı türkü bitti . Yolculuğun nasıl bittiğini hatırlayamadık .

Güzel yerler görmek isteyen ark beni takip edebilirsiniz.

(gezginzafer35 )

Herkese teşekkür ederim .

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here