Gezgin Fest Van DUYURU
Gezgin Fest Van DUYURU

‘Gezgin Fest Van Gençlik Festivali’ adı altında geçen yıl Van’da düzenlenen ve bu yılda devamı getirilmek istenen festivale, Van Valiliği festival düzenleyicilerin ilgisizliği ve tedbir almaması nedeniyle iptal edildiğini açıklarken, Gezginfest Van festival yönetimi ise yaptıkları açıklamada, festivalin haksız bir şekilde iptal edildiğini açıkladı.

Not: Gezilecekyerler.com sitesi olarak festival yöneticilerine sosyal medya üzerinden ulaşmaya çalışsakta mesajlarımıza cevap verilmemiştir. Bundan dolayı her iki tarafın resmi açıklamasını yayınlıyoruz.

Festival İptal Edildi

Valilikten yapılan açıklama şöyledir : “Vatandaşlarımızın hizmetleri kaliteli, etkin ve eksiksiz olarak alabilmeleri adına Gevaş Kaymakamlığımız tarafından firma temsilcileri ile görüşmeler yapılarak güvenlik başta olmak üzere bir önceki etkinlikte tespit edilen eksik hususlar kendilerine iletilmiştir. Buna rağmen firma tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmemesi, başta güvenlik ile ilgili hususlar olmak üzere eksikliklerin tamamlanmaması üzerine Gevaş Kaymakamlığı tarafından söz konusu etkinliğe izin verilmediği firmaya bildirilerek kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bu süreç zarfında söz konusu etkinliğin yapılmasını isteyen veya istemeyen kesimleri, değerler üzerinden toplumumuzu kutuplaştıracak tartışmalardan uzak durmaya davet ediyoruz. Valilik olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında bir etkinlik geçirmeleri maksadıyla gerekli tüm çabaların gösterilmesine karşın firma yetkililerinin Kaymakamlığımız tarafından bir önceki etkinlikte tespit edilen eksik hususları tamamlayamamaları dolayısıyla 2019 yılında yapılması planlanan Gezgin Fest Van Gençlik Festivali isimli organizasyona izin verilmemiştir.”

Gezginfest Van festival yönetimi ise şu açıklamayı yapmıştır : 

“Festivalimizin ilk duyurusundaki amacı hala aynıdır. Ülkemizin en güzel memleketlerinden biri olan Van ve Doğu Anadolu Bölgesini tanıtmak, bölgemize karşı önyargısı olan yerli ve yabancı turistlerle buluşturmaktı” vurgusunda bulunan ekip açıklamasını, “Bizleri ailesi gibi sarıp kollayan, festivalin yapılması için elinden geleni yapan tüm Van halkına teşekkür ederiz. İsmini sayamayacağımız kadar çok olan, bugün itibariyle boynu bükülen bu güzel halkın ileri gelenlerine ve içi kıpır kıpır gençlerine tek tek teşekkür ederiz. Bizler ahlaki değerlerimiz nedeniyle yaptığımız yardımlardan bahsetmediğimiz için “ahlaksız” diye yaftalandık. Keşke söylemek zorunda kalmasaydık ama Ramazan ayında göstere göstere değil de gizli gizli verdiğimiz xxx kişilik iftardan, yüzlerce gönülden yaptığımız destekten bahsetmediğimiz için dinsiz diye bilboardlar ile yaftalandık. Tüm festivallerin yapıldığı şehirler dururken Van’ı seçtiğimiz için “yabancı” diye yaftalandık. Van’da hiç bahsetmediğimiz 1 kütüphanemiz, okullarımızda spor salonumuz ve oyuncaklarına birlikte sarıldığımız çocuklarımız var. Bizlere gösterdiğiniz samimiyeti asla unutmayacağımızı ve bu şehre çiçeklerle tekrar döneceğimizi bilmenizi isteriz”

gezgin-fest-van-iptal

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here