Bolu Gölcük Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Bolu il sınırları içerisinde bulunan Gölcük Gölü, Muhteşem görüntüsü ile görenleri kendine hayran bırakan bir yapay göldür.

Gölcük Tabiat Parkı

Gölcük Gölü; Denizden yüksekliği 1220 metredir.  Dağların arasında şahane manzarasıyla dikkat çekmektedir. Buraya gelenler bir daha geri dönmek istemiyorlar. Burada çok sayıda etkinlik yapabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya ve tabi ki Bolu’da yaşayan insanların hafta sonu gibi küçük kaçamakların yapıldığı yerdir. Burada doğayla bütünleşen gölde huzur bulabilirsiniz. Buraya gelip sevdiklerinizle güzel bir yaşayabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı Nerede?

Gölcük Gölü, Bolu il merkezine bağlı Mesciler köyünde bulunur. Bolu merkezden 17 km uzaklıktadır.

Gölcük Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Bolu merkezine ulaşmak gerekir. İstanbul’a 3, Ankara’ya 2 saat uzaklıkta olan Bolu ilimize düzenli olarak otobüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca birçok ilimizde buraya direk ulaşım sağlanırken bazı illerden ise Ankara veya İstanbul üzerinde aktarmalı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Buraya genelde Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm otobüs firmaları çalışmaktadır.

Yine şahsi aracınızla da ulaşmanız mümkündür. Bolu merkezine ulaştıktan sonra Buraya şahsi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Ya da Bolu şehir merkezinden kalkan Seben, Kıbrıscık ilçe minibüsleri ve şehir içi ulaşım araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı giriş ücreti

Buraya araçla giriş ücreti 12 TL, Bireysel olarak girerseniz kişi başı 4 TL ücret alınmaktadır.

Gölcük Tabiat Parkı Ne Zaman Gidilir?

Buraya gitmek için bir zaman dilimi sınırlaması yapılamaz kesinlikle. Çünkü her mevsim göle farklı bir güzellik katmaktadır. Kış aylarında kar örtüsüne bürünen göl, İlkbahar aylarında çiçek ve kuş sesleriyle renkli hale gelmekte, Yaz aylarında cıvıl cıvıl bir hal alan göl, Sonbahar aylarında ise çizilen Sonbahar resmi haline gelmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here