Göztepe 60. Yıl Parkı İstanbul

Göztepe 60. Yıl Parkı İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan Kadıköy ilçesinde bulunur. Bir dönem cami tartışmaları ile gündeme gelen bu park şimdi harika tematik bir parka dönüşmüş vaziyete görenleri hayrete bırakan bu park 7’den 70’e herkesin akın ettiği bir yerdir.

Göztepe 60. Yıl Parkında renga renk çiçekler

Bu parkta ne desen bulunur. Özellikle küçük çocukların mekânı dediğimiz bu park yetişkinler içinde birçok şey bulunur. Park, ligustrum ağacına form verilerek yapılan semazenleri, çeşitli renklerde balıkların yaşadığı özel tasarım akvaryumları, lale ve gül bahçeleri, tik ağacından oyun teknesi, 1200 metrekarelik kendi kendini temizleyen harika doğal göletiyle görenlerin dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Göztepe 60. Yıl Parkında havuz

Parkın olduğu bahçe yaşlı bir kadına ait olunduğu söyleniliyor. Yaşlı kadın bahçeyi belediye’ye bağışta bulunmuştur. Uzun süre boş kalan bu bahçe daha sonra belediye tarafında Tematik Park yapılmasına karar verilmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 80 dönümlük parkı yaklaşık 4,5 milyon lira harcayarak “tematik parka” dönüştürüldü.  Bu park türü Avrupa da çok olup ülkemizde ise ilk örneği burada görülmektedir. Yolunuz düşerse mutlaka buraya çocuklarınızla gelip burayı ziyaret ediniz.

Göztepe 60. Yıl Parkı
Göztepe 60. Yıl Parkı.
Göztepe 60. Yıl Parkı, Laleler
Göztepe 60. Yıl Parkı nerede
Göztepe 60. Yıl Parkı gölet
Göztepe 60. Yıl Parkı gece
Göztepe 60. Yıl Parkı (Kadıköy)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here