Hollanda Nerededir
Hollanda Nerededir

Hollanda Nerededir? – Hollanda topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Hollanda ülkesinin Karayiplerde 3 adası bulunmaktadır.

Hollanda Nerededir?

Hollanda ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altında olmasından dolayı İngilizcede alçak ülke anlamına gelen Netherlands adı ile de anılmaktadır. Hollanda’nın kuzeyi ve batısında Kuzey Denizi, güneyinde Belçika, doğusunda ise Almanya bulunmaktadır. 12 il ve 3 Denizaşırı Kamu yönetiminden oluşan Hollanda ülkesinin başkenti Amsterdam şehridir.

Göz at ;

 1. Hollanda Gezilecek yerler
 2. Amsterdam Gezilecek Yerler
 3. Amsterdam Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Amsterdam Gece Hayatı
 5. Amsterdam Otelleri ve Amsterdam Otel Fiyatları
 6. Hollanda’da Gezilecek 10 Yer
 7. Hollanda Nerede?
 8. Hollanda’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
 9. Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 10. Schiphol Havalimanı (Airport) Nerede
 11. Paris’ten Amsterdam’a Trenle Basit Gezi Planı

Hollanda ülkesinin resmi dili Felemenkçedir. Ülkede Felemenkçe dışında İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır. Hollanda nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine mensuptur. Ayrıca ülkede İslamiyet dinine inananlar ve Ateistler de bulunmaktadır. Ülkenin para birimi Euro’dur.

Akdeniz iklimine sahip olan Hollanda ülkesinde kışlar ılık, yazlar ise oldukça sıcak geçmektedir. Bundan dolayı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan ve ekim ayları arasıdır. Hollanda ülkesinde İstanbul ve Ankara’dan direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here