Ikonium Studio keçe sanatı

İkonium Stüdyo İstanbul ilimizin Fatih ilçesinde bulunur. Bu sütodya kimilerine göre bir sanat alanı kimilerine göre dükkan kimilerine göre ise hayatta kalan son keçe sanat merkezidir. Ne olursa olsun gezilip görülmeye değer bir yerdir.

İkonium Stüdyo

Keçe sanatı günden güne eriyip gitmektedir. Bu sanatla uğraşan neredeyse kimse ile kalmamıştır. Şimdi size 46 yıldır. Bu sanatla uğraşan ve günümüzde neredeyse Keçe sanatın diyebileceğimz son ustasıdır. Kimdir bu peki? 1953 yıllında Konya doğumlu Mehmet Girgiç’dir. keçe sanatın en yetkili isimlerinden biridir. Keçe sanatını dedesinde öğrenmiştir. Mehmet Girgiç bu sanatı Yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere birçok öğrenci kazandırmıştır. Birçok yerde sergi alanı açmıştır.

Keçe Sanatçısı Mehmet Girgiç

Mehmet Girgiç Keçe sanatın son ustalarından biri olup geleneksel keçe sanatını motiflerle süsleyerek bu sanatta ayrı bir boyut kazandırmıştır. Günümüzde Mehmet Girgiç ve Amerikalı tekstil sanatçısı Theresa May-O’Brien, İstanbul Fatih’te bulunan Ikonium Studio’da keçeden el işi eserler üretmeye devam etmektedir. Burada keçeden üretilen eserler aynı zamanda belli ücret karşılığında satın alabilirsiniz.  Yolunuz düşerse mutlaka bu sanat galerisine uğrayın. Sonraki zamanlarda bu sanata dair sergi görmeyebiliriz.

keçe sanatı

Nerede: Ikonium Studio Binbirdirek Mahallesi Dr. Şevkibey Sokak No:6B Fatih Istanbul

Keçe sanatında üretilen birbirinde harika eserler
keçe sanatında yapılmış bir şapka
İkonium Stüdyo keçe sanatı
İkonium Stüdyo keçe sanatın malzemesi
İkonium Stüdyo keçe sanatında yapılan eserler
İkonium Stüdyo Nerede
İkonium Stüdyo sergi alanı
İkonium Stüdyo
İkonium Stüdyo
Ikonium Studio keçe sanatı nerede
keçe sanatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here