Ilgaz Dağı Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir

Kastamonu ve Çankırı illeri arasında yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı Ilgaz Dağını kapsamaktadır. Ilgaz Dağı Milli Parkı her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içinde Baldıran vadisinde bulunan alabalık üretme istasyonu, gölet, piknik alanlı, kamp alanı ve kayak merkezi bulunmaktadır. Ilgaz Dağı Milli Parkında kayak, piknik, doğa yürüyüşü ve çadır ya da karavan ile kamp yapmak mümkün. Ilgaz Dağı Milli parkı kayak sezonunda yoğun ilgi görmektedir.

Ilgaz Dağı Millî Parkı Nerede

Ilgaz Dağı Milli Parkı Batı Karadeniz Bölgesinde Çankırı ve Kastamonu il sınırları içinde yer almaktadır. Kastamonu il merkezine 45 km, Çankırı il merkezine ise 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Ilgaz Dağı Milli Parkına özel aracınız ile İstanbul’dan gelince Karabük yolundan 30 km gittikten sonra Samsun-Çankırı yoluna dönüp 130 km sonra Ilgaz Dağı Milli parkını gösteren tabelalar ile ulaşabilirsiniz. Ankara üzerinden ise Çankırı üzerinden giderek Kastamonu yönüne dönerek 25 km ilerleyerek Karayolları Ilgaz Bakımevinin bulunduğu alandan Kastamonu istikametine 2 km daha gittikten sonra milli parka ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Ilgaz Dağı Milli Parkına girişinde otomobil için 15 TL, minibüs için 25 TL, midibüs için 40 TL ve otobüs için ise 70 TL ücret alınmaktadır.

NOT

Ilgaz Otelleri ve Ilgaz Otel Fiyatları hakkında bilgi ve ayrıntı öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ilgaz Otelleri ve Ilgaz Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here