Genç gezgin yaptığı işten sıkılıp istifa etti. Daha sonra çantasını sırtına alıp otostopla gezintiye çıktı.

İş yerindeki gerginlikten sıkılıp istifa ederek otostopla gezintiye çıkan 22 yaşındaki  Ethem Bilgin Iğdır ilimize geldi. 79 il gezmeyi planlayan genç gezgin daha sonra İstanbul’a dönüp biraz dinledikten sonra yürüyerek İran’a geçmeyi düşünüyor ve daha sonrasında işine odaklanıp daha verimli çalışacağına inanıyor.

Genç gezgin başında geçenleri şöyle anlatıyor: Üniversiteyi bitirip aşçılığa başladım. Burada kısa süre çalıştıktan sonra baktım mutlu olamıyorum. İş yerinde herkes gergin ve mutsuz. Bende onlara bakınca ister istemez gergin ve mutsuz oluyordum. Sonra kendi kendime bu hayat böyle geçmez. Kendimi mutlu hissedeceğim işi yapmayalım dedim ve istifayı basıp yollara düştüm. Yola çıkarken sadece cebimde 120 tl vardı. O da Karadeniz turunda bitti. Daha sonra kendime ip aldım. Bileklik yapıp satıyorum günde sadece karnımı doyuracak kadar para kazansam yeterlidir. Karadeniz turu bittikten sonra doğu illerine yöneldim. Ardahan Kars ve bugünde Iğdır’a geldim. Iğdır’ın insanları çok sıcakkanlı ve misafirperverdirler. Fakat burası çok sıcak,  arabalarda hemen durmuyor bu beni yoruyor.  Buna rağmen Doğu’nun birçok şehrini gezmeyi düşünüyorum. Daha sonra İstanbul’a dönüp orada biraz dinleneceğim ve yürüyerek İran’a gitmeyi düşünüyorum. İran dönüşünde işime odaklanıp daha mutlu olacağımı düşünüyorum. Çünkü bu süreçte çok fazla bilgi sahibi ve tecrübe edinmiş olacağım. Hayatta bakış açım değişecektir. Genç gezgin sözlerini şöyle bitiriyor. Ben bu yolculuğa çıkarken birçok kişi bana olmadık hakaretler etti. Böyle bir şey yapılır mı gibisinden Ama ben hiçbirine aldırmıyorum. Ben mutlu olduktan sonra her şey boş diyorum.

Genç gezgin Ethem Bilgin’i Gezilecekyerler.com/ sayfası olarak arkasında durduğumuzu belirtiyoruz. Ona yolculuğunda ve hayatında bol şans diliyoruz. Yazımıza ünlü düşünür Matthew Karsten bir sözü ile bitirmek istiyorum. “Seyahat için yaptığın yatırım kendin için yaptığın en iyi yatırımdır.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here