İstanbul Şehir Limanı

İstanbul  Şehir Limanı Beyoğlu ilçesinde Karaköy ve Fındıklı semtleri arasında bulunur. İstanbul Boğazı kıyısında, Salıpazarı ve Galata rıhtımı olarak ayrılan iki bölümden oluşur. Tarihi ile göz dolduran doğasıyla hafızlarda kazınan bu liman yılda binlerce turist ağırlamaktadır.

İstanbul Şehir LimanI-Büyükada

1892 yıllında yapımına başlanmış 1900’lü yılarda bitirilmiş. 1957 yılındaysa Salıpazarı rıhtımı yapılarak Liman bugünkü hâlini almıştır. İstanbul Şehir limanı günümüzde Türkiye Denizcilik işletmeleri tarafında yönetilmektedir.

İstanbul Şehir Limanı Nerede nasıl gidilir

Şehre gelen kruvaziyer yolcu gemileri demir attığı bir yerdir. Gemiden gelen yolcuların İstanbul ilimizde bulunan tarihi yerleri ziyaret etmek ve buraya gitmek için şehir gezisi yaptıracak olan tur otobüsleri 200 tanesini aynı anda alabilecek kapasitede açık otopark alanı mevcuttur.

İstanbul Şehir Limanı Nerede

İstanbul Şehir limanına uğrayan kruvaziyer yolcu sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bununla beraber İstanbul’a gelen turist sayısı da artmaktadır. İstanbul Şehir Limanı, İstanbul Boğazı manzarasıyla şehrin görülmesi gereken yerlerinden biridir.

İstanbul Şehir Limanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here