İzmir Kuş Cenneti Nerede, Nasıl Gidilir

İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer alan İzmir Kuş Cenneti doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Çamaltı Tuzlasında yer alan Kuş Cenneti Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştır.

İzmir Kuş Cenneti ülkemiz için oldukça büyük önem taşıyan sulak alanlardan biridir. Büyük bir sulak alan olan İzmir Kuş Cennetinde 205 kuş türü bulunmaktadır. Göç yolları üzerinde bulunan İzmir Kuş Cenneti  her yıl 50.000 kuş tarafından ziyaret edilmektedir.

İzmir Kuş Cennetinde pembe kanatlı flamingo, gri leylekler, kırlangıçlar, kum kuşları ve tepeli pelikan gibi çok sayıda kuş türü bulunmaktadır. İzmir Kuş cennetinde kuş seyir kulelerinde kuşları gözlemleyebilir ve gezi bisikletleri ile Kuş Cennetini rahatlıkla gezebilirsiniz.

İzmir Kuş Cenneti Nerede

İzmir Kuş Cenneti İzmir ilinin Çiğli ilçesinde Çamaltı tuzlasında yer almaktadır.

İzmir Kuş Cenneti Nasıl Gidilir

İzmir Kuş Cennetine özel aracınızla Karşıyaka sahil yolu boyunca ilerleyip sahil yolundan Mavişehir`i geçtikten sonra Çiğli’ye yaklaştığınızda Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nin kavşağından Kipa`nın olduğu yöne dönüp yol üzerinde bulunan tabelaları takip ederek  ulaşabilirsiniz. İzmir Kuş Cennetine toplu taşıma araçları ile ulaşmak için ise 751 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here