Jamaika Nerededir
Jamaika Nerededir

Jamaika Nerededir? – Jamaika Orta Amerika ve Karayipler’de Küba’nın güneyinde Büyük Antiller ’de bulunan bir ada ülkesidir. Jamaika Ülkesi Hispaniola adasının batısında yer almaktadır. Jamaika ülkesinin başkenti dünyanın en büyük 7 doğal limanının içinde bulunduğu Kingston şehridir.

Jamaika Nerededir?

Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ayrıca ülke genelinde İngilizce dışında yerel dil olan Patois dili ve İspanyolca da konuşulmaktadır. Pek çok farklı etnik kültürün bir araya geldiği Jamaika ülkesinde en yaygın din Hristiyanlıktır.

Göz at ;

  1. Jamaika Gezilecek Yerler
  2. Kingston Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Jamaika’da Gezilecek 10 Yer
  4. Jamaika Nerede?
  5. Jamaika’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Jamaika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülke nüfusunun yüzde 61’i Hristiyanlık dininin Protestanlık mezhebine mensuptur. Ülkenin para birimi Jamaika dolarıdır. Jamaika Ülkesi Karayiplerin 3. büyük adası olma özelliğine sahiptir.

Ülkede kuru ve ıslak kireç taşı ormanları, yağmur ormanları, Nehir kıyısı ormanları, sulak alanlar, nehirler, Deniz çayırları, Mercan resifleri ve mağaralar gibi pek çok doğal güzelliğe sahip yer bulunmaktadır. Bir ada ülkesi olan Jamaika doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca Jamaika reggae müziğinin çıktığı yerdir. Tropikal bir iklime sahip olan Jamaika ülkesinde sıcak ve nemli bir hava bulunmaktadır. Genel olarak her mevsim aynı sıcaklığa sahip olan ülkeyi gezmek için her mevsim uygundur.

Bir ada ülkesi olan Jamaika ülkesine ulaşmak için en çok kullanılan ulaşım seçeneği hava yoludur. Jamaika ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından dolayı Amerika, Küba ya da Avrupa’dan aktarmalı uçuş ile ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here