Kamppi Şapeli

Finlandiya ülkesinin başkenti ve en büyük şehri Helsinki’de yer alan Kamppi Chapel of Silence(Kamppi Sessizlik Şapeli), mutlaka gezilip görülmesi gereken önemli bir dini yapıdır.

Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Oldukça önemli bir yapıdır. Gerek mimari yapısı gerekse sessizliğiyle oldukça dikkat çekmektedir. Kent merkezinde bulunan bu yapıya çok sayıda dua etmek ve burada 5 dakikalığına da olsa inzivaya çekiliyorlar. Bu şapeli özel kılan ise herhangi bir dini yapıya ait olmamasıdır. Her inançtan olan kişiler istedikleri zaman huzur buldukları bir yapıdır Oldukça farklı bir havası var. Buraya mutlaka gelmelisiniz. Ayrıca bu şapelin hemen yanında bir tane muazzam alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Buraya da gidip gönlünüzce alışveriş yapıp eğlenebilirsiniz.

Kamppi Şapeli Nerede, Nasıl Gidilir?

Kamppi Chapel of Silence(Kamppi Sessizlik Şapeli), Finlandiya ülkesinin başkenti ve en büyük şehri Helsinki kent merkezindeki Narinkka Meydanı’nda bulunur. Buraya şehrin her noktasından toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Helsinki Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Finlandiya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Finlandiya Nerede?
 4. Finlandiya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Suomenlinna Kalesi
 7. Temppeliaukio Kilisesi
 8. Kamppi Şapeli
 9. Uspenskin Katedrali
 10. Olavinlinna Kalesi
 11. Finlandiya Milli Kütüphanesi 
 12. Turku Kalesi
 13. Tampere Katedrali
 14. Turku Katedrali

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz