Karaca Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Gümüşhane ili, Torul ilçe sınırında bulunan Karaca Mağarası, İlk olarak 1983 yıllında keşfedilmiş olup 1996 yıllında ise Turizme kazandırılmıştır.

Gümüşhane Karaca Mağarası

Mağaraya ilk girdiğinizde karşınıza; Sarkıt, dikit sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok oluşum gözlemleyebilirsiniz. Bu oluşumların yarattığı manzaralar görülmeye değerdir. toplam uzunluğu 256 metre olup 5 ayrı salonda oluşmaktadır. Bu salonlar birbiriyle bağlantılıdır.  Bu mağara ayrıca solunum hastalarına da şifa dağıtmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim…

Karaca Mağarası Nerede?

Karaca Mağarası, Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli Köyü’nün Karaca Mahallesi yakınlarında bulunur. Gümüşhane il merkezine 17 km uzaklıktadır.

Karaca Mağarası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Gümüşhane Torul karayolunun 12 kilometresinden  Krom Deresi Cehennem Vadisi Kanyonu yönüne dönülür. Burada 4 kilometre daha devam ederek Karaca Mahallesine ulaşılır. Burada biraz yürüdükten sonra mağaraya ulaşılır.

Karaca Mağarası Ziyaret Saatleri

Buraya her gün 09:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Fakat ziyaret zamanı her yıl 15 Nisan ile 15 Kasım arasındadır. Daha fazla bilgi edinmek için de  (0456) 511 83 63 numarayla iletişim sağlayabilirsiniz.

Karaca Mağarası Giriş Ücreti

Karaca Mağarası Giriş Ücreti Öğrenci: 3 TL, Tam: 8 TL’dir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here