Karadağ Nerededir
Karadağ Nerededir

Karadağ Nerededir? – Karadağ Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir. Karadağ Ülkesi kuzeyde Hırvatistan ve Bosna Hersek, doğuda Kosova, güneyde Arnavutluk, kuzeydoğuda ise Sırbistan ile komşudur.

Karadağ Nerededir?

Karadağ ülkesinin batısında Adriyatik Denizi bulunmaktadır. Karadağ; Adriyatik Denizinin büyülü kumsalları ve panoramik manzarasıyla turizmin önemli yerlerindendir. Karadağ ülkesinin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Podgorica şehridir.

Göz at ;

  1. Podgorica Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Karadağ’da Gezilecek 10 Yer
  3. Karadağ Nerede?
  4. Karadağ’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Karadağ Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Karadağ ülkesinin resmi dili Karadağca dilidir. Ülkede Karadağca dışında Sırpça, Boşnakça, Arnavutça ve Hırvatça dilleri de konuşulmaktadır.

Karadağ ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine mensuptur. Ayrıca ülke genelinde İslamiyet dinine inananlar da çokça bulunmaktadır. Ülkenin para birimi Euro’dur.

Tipik Akdeniz iklimine sahip olan Karadağ ülkesini gezmek için en uygun dönem Mayıs ve eylül ayları arasıdır. Karadağ 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir.

Karadağ ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca Karadağ’a tren, otobüs ya da gemi ile de ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here