gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Karakas (Caracas) Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Karakas Venezuela ülkesinin başkentidir. 5 milyon nüfusa sahip olan Karakas ülkenin en büyük ve en kalabalık kentidir.

Karakas (Caracas) Nerede

Karakas hızla gelişen bir kenttir. Doğal güzelliğe sahip olan Karakas kentinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kentte yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Karakas (Caracas) Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Venezuela’da gezilecek 10 yer
  3. Venezuela’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Venezuela Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Venezuela Nerede?

Kentin ilk yerleşim yeri olan El Hatillo, Plaza Sucre, Cara Bobo Parkı, Şehir Parkı, Miranda Parkı, Karakas Hayvanat Bahçesi, Menor Santa Capilla Bazilikası, San Francisco Kilisesi ve teleferik ile ulaşılan şehrin kuş bakışı manzarasına sahip kentin en önemli turizm merkezi olan Avila Dağı üzerinde yer alan Avila Tepesi. Karakas tropikal bir iklime sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem yağışların olmadığı ve sıcaklıkların nispeten daha az olduğu Temmuz ve Kasım ayları arasıdır.

Karakas kentinde uluslararası bir havalimanı bulunmaktadır. Karakas kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente ulaşım aktarmalı olarak sağlanmaktadır.

1 YORUM

  1. direk uçuş bulunmadığından bahsediyorsunuz.Halbuki haberler haftada 7 güne çıkarıldı diye bahsediyor.Bilginize saygılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here