Kazankaya Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

Yozgat ili, Aydıncık ilçe sınırında bulunan Kazankaya Kanyonu, 10 km uzunluğunda harika bir doğal güzelliktir.

Kazankaya mahallesinden başlayıp, Çorum’un İncesu ilçesine kadar uzanan kanyon adeta bir saklı cennet olarak karşımıza çıkmaktadır. Burası dağcılar, trekkingciler, doğa severler ve fotoğraf tutkunları için bulunmaz bir yerdir.

Burada her yıl festivaller düzenlenmektedir. çok sayıda yerli ve yabancı turist buraya uğramaktadır. yaklaşık olarak 10-12 km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru bulunur.

Burada doğa yürüyüşü yaparak ciğerlerinize bol temiz hava alabilir. Gözlerinizi harika manzaralara şahit kılabilirsiniz. Yozgat’a yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Kazankaya Kanyonu Nerede?

Kazankaya Kanyonu, Yozgat ili, Aydıncık ilçesine bağlı Kazankaya mahallesinden başlayıp, Çorum’un İncesu ilçesine kadar uzanır. Yaklaşık 10-12 km uzunluğundadır.

Kazankaya Kanyonu Nasıl Gidilir?

Aydıncık İlçe merkezine 10 km uzaklığında bulunan bu kanyon’a ulaşmak için şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çekerek – Alaca yolunun 4 km. kuzeybatısında bulunur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here