Knidos Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Muğla ili, Datça ilçe sınırında bulunan Knidos Antik Kentinin geçmişi M.Ö. 2000 yılına dayanmaktadır. Knidos Antik Kenti Datça ilçesinde antik zamanda hükümdarlık süren Dorlar döneminden kalmıştır.

Tarihi çok eskilere dayanan Datça ilçesinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bu tarihi yapıların içinde en eskisi ve en önemlisi Knidos Antik Kentidir.  Bu antik kentte çok sayıda tarihi yapı bulunur. Knidos Antik Kentinde bulunan 8 bin kişilik antik tiyatro, güneş saati ve Demeter Mabedi bu antik kentin en önemli eserlerindendir. Ayrıca antik kentte bulunan Knidos Feneri görülmesi gereken tarihi eserlerdendir. Günümüzde açık hava müzesi olarak hizmet eden bu antik kenti mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin tarihini burada daha rahat inceleyebilirsiniz.

Knidos Antik Kenti Nerede?

Knidos Antik Kenti, Muğla ili Datça ilçesinde bulunur. Knidos Antik Kenti Datça ilçe merkezine 38 km uzaklıkta deniz kenarında kurulmuştur.

Knidos Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Bu antik kente ilçe merkezinde kalkan minibüsler ile ya da tekneler ile ulaşabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Knidos Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Knidos Antik Kenti, Yaz sezonunda 08:00-19:00, Kış sezonunda ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Knidos Antik Kenti Giriş Ücreti

Knidos Antik Kenti Giriş Ücreti 10 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here