Kocaeli Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

Yaklaşık 3000 yıllık tarihe sahip olan İzmit’te bulunan Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi tarih ve kültür sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.

Eski Gar alanında bulunan Kocaeli Arkeoloji Müzesi 1873 -1910 yılları arasında inşa edilmiştir. Tarihi Gar binalarının kompleksinde yer alan müze 2004 yılında restorasyon çalışmalarına alınmış ve 2007 yılında ziyarete açılmıştır. Zengin tarihi eserlere sahip olan Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde teşhir salonlarının yanı sıra 130 kişilik bir konferans salonu da bulunmaktadır. Arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği Kocaeli Müzesi’nde burada bulunan vagon restore edilerek kafe olarak kullanılmıştır. Farklı yapısı ile Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi görülmeye değer yerlerdendir.

Kocaeli Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi Nerede

Adres: Alikahya Atatürk Kozluk Sokak; 41310 İzmit/ Kocaeli

Nasıl Gidilir

Kocaeli şehir merkezinden kalkan 28 numaralı otobüs veya 57 numaralı otobüsler ile Fabrika Caddesi’nde bulunan caminin önünde inerek Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesine ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi girişinde 5 TL ücret alınmaktadır. Müze kart geçerlidir.

Ziyaret Saatleri

Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Nisan ve Ekim aylarında 09 00 ile 19 00; Kasım ve Mart aylarında 09 00 ile 17 00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here