gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kuala Lumpur Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Kuala Lumpur Malezya’nın başkentidir. Malezya federal sistem ile yönetilen iki başkentli bir ülkedir.

Kuala Lumpur Nerede

Güneydoğu Asya ülkesi olmasından dolayı ülkenin idari başkenti Putrajaya, kültür ve finans başkenti Kuala Lumpur’dur. Kuala Lumpur Güneydoğu Asya bölgesindeki en gelişmiş başkentlerden birisidir. Kuala Lumpur Malay Yarımadasında yer almaktadır. 8 milyon kişilik nüfusa sahip olan Kuala Lumpur kentinde gezilecek görülecek çok yer bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Kuala Lumpur Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Malezya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Malezya Nerede?
  4. Malezya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Malezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır: 1897 yılında Selam Gol Kralı Sultan Abdal tahta iken inşa ettirdiği Sultan Abdul Samad Binası, 1965 yılından beri ibadete açılan Jamek Mescidi, 420 metre yüksekliğindeki Kuala Lumpur Kalesi, Paris’teki Disneylanda benzeyen Sunway lagoon Tema Parkı, Malezya Ulusal Müzesi, Perdana Botanik Bahçeleri, Batu Mağaraları, Merdeka Meydanı ve Petronas İkiz Kuleleri.

Tropik iklimde yer alan Kuala Lumpur kentini ziyaret etmek için en ideal zaman Mayıs ve Temmuz ayları arasıdır. Kuala Lumpur kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here