Kula Peri Bacaları Nerede, Nasıl Gidilir?

Manisa’nın Kula ilçe sınırında bulunan Kuladokya Peri Bacaları, tam olarak ne zaman oluştuğu belli olmayan gizemli ve bir o kadar da harika görünümlü oluşumlardır.

Kula Peri Bacaları

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından tabiat alanı ilan edilen bu doğal güzellik, kesinlikle gezilip görülmeye değerdir. Buraya yolunuz düşerse bu yapıları görmeden kesinlikle geri dönmeyiniz. Bilindiği üzere Kula ve çevresi volkanik özellikli jeolojik yapıya sahiptir. Buradaki toprak dış Kuvvetler(Rüzgar, yağmur, Erezyon) tarafında aşındırıp taşınması sonucu harika yapılar ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Kula Peri Bacaları’dır. Bu harika yapıyı ziyaret etmek için her yıl çok sayıda ziyaretçi gelir.

Kula Peri Bacaları Nerede?

Kula Peri Bacaları, Manisa’nın Kula ilçesine bağlı  Burgaz Köyü civarında bulunuyor.  İzmir-Ankara karayolunun 156. kilometresinde, Kula ilçe merkezine ise 16 km uzaklıkta bulunur.

Kula Peri Bacaları Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Kula-Ankara karayolu üzerinde bulunan Gediz 1 Köprüsünü geçtikten sonra 100 metre ilerde sola kıvrılan patikadan ulaşabilirsiniz. Ya da zaman zaman buraya gezi turları düzenlenmektedir. Bu turlara katılıp daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kula Peri Bacaları Giriş Ücreti

Kula Peri Bacaları’na giriş ücretsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz