Kumlubük Koyu Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Muğla ili, Marmaris ilçe sınırında bulunan Kumlubük Koyu, Orman ve denizin iç içe olduğu yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda bir doğa harikasıdır.

Marmaris’e gelen ziyaretçilerin ilk uğradıkları nokta burası olmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler deniz, güneş ve kumsallarda deniz keyfini çıkarmaktadır. Su, 3 – 4 metre sonra derinleşmektedir. Burada akşama kadar denize girebilir, Saatlerce kitap okuyabilirsiniz. Huzur ve sakinliğin adresi Kumlubük Koyu, gelen ziyaretçileri memnun bir şekilde geri göndermektedir. Burada 3 tane balıkçı bulunur. Bu balıkçılardan harika balık çeşitlerini tadabilirsiniz. Koy ve çevresinde çok sayıda konaklama yerleri de mevcuttur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Kumlubük Koyu Nerede?

Kumlubük Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç Mahallesinde bulunur. Marmaris’e 24 km, Turunç’a 3 km uzaklıkta bulunur.

Kumlubük Koyu Nasıl Gidilir?

Marmaris ilçe merkezinden kalkıp Turunç’a kadar Dolmuş seferleri bulunur. Turunç Mahallesine ulaştıktan sonra burada bir taksi kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla Marmaris’ten Turunç’a geldikten sonra burada tabelalar yardımıyla Turunç Otel’in arkasındaki yoldan koya ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here