Kurşunlu Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama

Manisa ili, Salihli ilçe sınırlarında bulunan Kurşunlu Kaplıcaları, görülmeye değer bir şifa kaynağıdır.

Kurşunlu Kaplıca suları romatizmalı hastalıklar, solunum yolu hastalıkları, sinirsel hastalıklar, ameliyat sonrası kireçlenme ve eklem hastalıkları, cilt ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. 52-96 derece sıcaklığa sahip olan Kurşunlu Kaplıca suları banyo ve içme kürü olarak kullanılmaktadır. Kurşunlu Kaplıca yanında üç tane ev tipli konaklama tesisi, restoran, kafeterya, çay bahçesi, fırın, büfe, kasap ve manav bulunmaktadır. Konaklama tesislerinde sauna, jakuzi ve kapalı havuz bulunmaktadır. Ayrıca konaklama tesislerinde fizyoterapist, sağlık memuru ve doktor bulunmaktadır. Muayene sonucunda hastalığa göre tedavi süreçleri belirlenmektedir.Şifalı bir tatil için Kurşunlu Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Kurşunlu Kaplıcaları Nerede?

Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Bahçecik Köyünde bulunur. Salihli ilçe merkezine yaklaşık 5 km, Manisa’ya ise 65 km uzaklıkta bulunur.

Kurşunlu Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Ya da Salihli merkezine gelip burada kaplıcalara giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kurşunlu Kaplıcaları Konaklama

Kurşunlu Kaplıcalarında konaklamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Burada 86 Apart ve  270 yatak kapasiteli bir tesis bulunur. Daha fazla bilgi ve rezervasyon için Tel: 0.236.712 50 00 – 712 50 02 numaralarıyla iletişim geçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz