Kuşadası Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Aydın ili, Kuşadası ilçe sınırında bulunan Kuşadası Milli Parkı, 209 kuş türü, masmavi denizi ve yeşil tabiatı ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır.

1966 yılında milli park ilan edilen Kuşadası Milli Parkı görsel güzelliği yanı sıra günübirlik tatil ve piknik yapma imkanı da sunmaktadır. Kuşadası Milli Parkında hem çeşitli kuş türlerine şahit olup hem de sevdikleriniz ile güzel bir piknik yapabilirsiniz. Kuşadası Milli Parkının yeşil alanlarında ağaçlar altında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Kısaca huzur adına aradığınız herşeyi burada bulabilirsiniz. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi akın eder. Buraya gelipte memnun olmadan ayrılanı duymadım ve görmedim. Cennetten bir köşe gibi rahat ve huzurlu bir yerdir.

Kuşadası Milli Parkı Nerede?

Kuşadası Milli Parkı Aydın iline bağlı Kuşadası’nın Güzelçamlı Beldesinde yer almaktadır.

Kuşadası Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya özel aracınız ile ilk olarak Aydın ya da İzmir üzerinden Kuşadası’na ya da Söke ilçesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra Davutlar ya da Güzelçamlı beldelerine ulaşmanız gerekiyor. Buraya ulaştığınızda yönlendirme tabelalarını takip ederek milli paraka ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile ise; Aydın il merkezinden kalkan Kuşadası ya da Söke ilçe arabaları ile ilçelere ulaşıp buradan Davutlar ya da Güzelçamlı ilçelerine giden doluşlar ile milli parka ulaşabilirsiniz.

Kuşadası Milli Parkı Giriş Ücretleri

Kuşadası Milli Parkı girişinde kişi başı 4 TL, motosiklet 8 TL, otomobil 12 TL, minibüs 45 TL, otobüs için ise 120 TL ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here