gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Liberya Nerededir? – Liberya Batı Afrika’da Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir ülkedir. Fildişi Sahili ile Sierra Leone arasında yer alan Liberya kuzeyde Gine, kuzeybatıda Sierra Leone, doğuda Fildişi ile çevrilidir.

Liberya Nerededir?

Afrika kıtasının en eski Cumhuriyeti olan Liberya; Afrika’nın sömürge görmemiş tek ülkesidir. Liberya başkanlık tipi cumhuriyet sistemi ile yönetilmektedir. Liberya 15 bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en önemli şehri Monrovia şehridir. Liberya’nın resmi dili İngilizcedir. Para birimi ise Liberya dolarıdır. Ayrıca ülkede Amerikan doları da kullanılmaktadır.

Göz at ;

  1. Monrovia Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Liberya Nerede?
  3. Liberya’da Gezilecek 10 Yer
  4. Liberya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Liberya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Liberya ülke nüfusunun yüzde 40’ı yerel inançlara, yüzde 40’ı Hıristiyanlık, yüzde20’si İslamiyet dinine inanmaktadır. Sıcak bir havaya sahip olan Liberya ülkesini ziyaret etmek için en ideal zaman Kasım ve Nisan ayları arasıdır. Liberya vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Liberya ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

1 YORUM

  1. Çok özür dileyerek ve affınıza sığınarak bu yorumu yapıyorum. Böyle söyleyeceğim, çünkü tam anlamıyla, %100 eksiksiz ve sonuna kadar hak edilmiş bir yorum. Yarrak gibi bir ülke arkadaşlar, sakın gitmeyin. Soyulma, öldürülme, hatta yöresel dini inancı çok saçma bir yere giderseniz etinizin yenme ihtimali bile olan bir ülke. 1 gram bile Abartmıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here