gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lima Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Lima Peru ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir.

Lima Nerede

10 milyon nüfusa sahip olan Lima Peru’nun en kalabalık şehri Güney Amerika’nın ise en kalabalık 3. şehridir.  Büyük Okyanus kıyısında yer alan Lima Alp Dağları ve Pasifik Okyanusu arasında kalmaktadır. Bir sahil şehri olan Lima önemli bir liman ve deniz ticareti merkezidir.

Göz at ;

  1. Lima Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Peru’da Gezilecek 10 Yer
  3. Peru Nerede?
  4. Peru’nun Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Peru Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Lima kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır : şehrin kalbi olan Plaza Mayor, Plaza mayor meydanında bulunan kentin en önemli yapılarından biri olan Hükümet Sarayı, kentin simge yapılarından olan Roma Katolik Kilisesi’nin Lima’daki temsilcisi olan başpiskoposun yönetim merkezi ve evi olan Başpiskopos Sarayı, 1535 yılında inşa edilen ST John Katedrali, kentin en ilgi çekici müzelerinden olan Larco Müzesi, Miguel Mujica Gallo tarafından toplanılan nadide parçalarını sergilendiği Peru’nun Altınları Ve Dünya Silahları Müzesi, Kent merkezinde yer alan harika bir açık alan olan Kennedy Parkı, kentin ünlü parklarından olan Exposition Parkı ve kentin en gözde yapılarından olan San Francisco Manastırı.

Güney Yarım Kürede yer alan Lima kenti ılıman iklime sahiptir. Kentte kış mevsimi haziran ve ağustos aylarında, yaz mevsimi aralık ve şubat aylarında yaşanmaktadır.

Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem yaz mevsiminin yaşandığı Aralık ve şubat ayları arasıdır. Türkiye’den Lima kentine direkt uçuş bulunmadığından dolayı Amsterdam ya da Madrid üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here