gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Litvanya Nerededir? – Kuzey doğu Avrupa’da yer alan Litvanya üç Baltık devletlerinden en büyük ve en kalabalık olanıdır. Litvanya Baltık Denizi’nin güneydoğu kıyısında yer almaktadır.

Litvanya Nerededir?

Ülkenin kuzeyinde Letonya, güneydoğusunda Belarus, güneyinde Polonya, güneybatısında ise Kaliningrad yer almaktadır. Ülke topraklarının yüzde otuzu ormanlardan oluşan Litvanya yeşil ve güzel doğası ile ön plana çıkmaktadır. Beş bölge ve 103 şehirden oluşan Litvanya ülkesinin başkenti aynı zamanda en büyük kenti olan Vilnius şehridir.  Litvanya ülkesinin resmi dili Litvancadır.

Göz at ;

  1. Vilnius Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Litvanya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Litvanya Nerede?
  4. Litvanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Litvanya’da Yol Çukuru İsyanından İlginç Görüntüler
  6. Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ayrıca ülkede Rusça, Lehçe, İngilizce ve Almanca da kullanılmaktadır. Ülkenin para birimi Euro’dur. Litvanya ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine inanmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan Litvanya ülkesinde yazlar genelde serin ve yağışlı geçmektedir.

Litvanya ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. 2500’ün üzerinde göle sahip olan Litvanya ülkesinde fotoğraf severler için eşsiz manzaralar sunan sonbahar aylarında ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Litvanya vize isteyen ülkeler arasındadır. Litvanya ülkesinin başkenti olan Vilnius şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here