Luzern Aslanı Anıtı
Luzern Aslanı Anıtı

İsviçre’nin Luzern şehrinde yer alan Lucerne Aslan Heykeli, 1820-21 yılları arasında  Bertel Thorvaldsen tarafından tasarlanan muazzam bir anıttır.

Bu anıt, Fransız Devrimi sırasında Kral 169. Louis ve ailesiniğ korurken şehit düşen 800 İsviçreli askerin anısına inşa edilmiştir. Dev bir taş kütle üzerine yontulmuş olan bu anıtın önünde harika bir havuz bulunur. Heykelin sudan yansıması ile birlikte ortaya harika bir görüntü çıkmıştır.

Eser, ölmek üzere olan bir aslanı betimlemektedir. Bu çalışma oldukça başarılı olmuştur. Hatta Mark Twain ”dünyanın en etkileyici ve en mahzun taş kütlesi” denilmiş. Bu yapı, şehirde en çok ziyaret edilen yeridir. Buraya gelen ziyaretçiler keyifli zaman geçirip harika fotoğraf kareleri yakalamaktadır.

Lucerne Aslan Heykeli Nerede, Nasıl Gidilir?

Lucerne Aslan Heykeli, İsviçre’nin Luzern şehrinde bulunur. Buraya ulaşmak için ülkemizde direk uçuş bulunmuyor. Buraya gitmek için ilk önce İstanbul veya Antalya şehirlerinden kalkan uçaklarla Zürih Havaalanına gitmeniz burada trenle yaklaşık 1 saatte Luzern şehrine ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsviçre’de Gezilecek 10 Yer
 3. İsviçre Nerede?
 4. İsviçre’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. İsviçre’deki bu köye taşınana 70 bin dolar verilecek
 7. Jet d’eau
 8. St. Ursen Cathedral
 9. Chillon Şatosu
 10. Şapel Köprüsü
 11. Titlis Köprüsü
 12. Basel Manastırı
 13. Santa Maria Degli Angioli Kilisesi
 14. Lucerne Aslan Heykeli
 15. Abbey Kütüphanesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here