gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Madagaskar Nerededir? – Madagaskar resmi adı ile Madagaskar Cumhuriyeti Afrika kıtasının doğu kesiminde yer alan bir ada ülkesidir. Güney Yarım Küre’de yer alan Madagaskar Adası dünyanın en büyük dördüncü adasıdır.

Madagaskar Nerededir?

Madagaskar Hint Okyanusu’nu batı kısmında yer almaktadır. Madagaskar ülkesine en yakın ülke adanın batısında yer alan Mozambik ülkesidir.

Göz at ;

  1. Antananarivo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Madagaskar’da Gezilecek 10 Yer
  3. Madagaskar Nerede?
  4. Madagaskar’ın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Madagaskar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Madagaskar Ülkesi 22 bölge, kendi içerisinde fivondronana olarak isimlendirilen 119 ilçeden oluşmaktadır. Madagaskar ülkesinin başkenti Antananarivo şehridir. Antananarivo şehri aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir.

Madagaskar ülkesinin resmi dili Malagascadır. Uzun yıllar Fransa etkisi altında kalan ülkede Fransızca da yaygın olarak konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi ariarydir. Madagaskar ülkesinde geleneksel inanç sistemi hâkimdir.

Madagaskar Ülkesi sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Madagaskar ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan ve Mayıs aylarıdır. Madagaskar ülkesinin başkenti olan Antananarivo şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here