Maden Deresi ve Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Sakarya ili, Karasu ilçe sınırında bulunan Maden Deresi ve Şelalesi, gezilip görülmeye değer harika bir yerdir.

Doğal bir güzelliğe sahip olan Maden Deresi çevresinde 1914 yılına kadar Fransızlar tarafından kullanılan maden tesisleri bulunmaktaymış. Dere adını eski zamanlarda burada yer alan maden tesislerinden almıştır. Yeşillikler arasında yer alan Maden Deresi akan suların sesi ile adeta doğal bir musiki oluşturuyor. Maden Deresinin eşsiz manzarasına karşı piknik yapabilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Maden Deresi çevresinde yer alan ağaçlar altında, kiremit çatılı, ahşap kamelyalardan oluşan tesislerde alabalık yiyebilirsiniz. Hatta burada çadır kurup kuşların sesi eşliğinde muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Maden Deresi çevresinde ceviz, fındık, kestane ve böğürtlen ağaçları yer almaktadır. Eğer mevsiminde giderseniz bu meyveleri toplamanın keyfine varabilirsiniz. Muhteşem doğa fotoğrafları çekeceğiniz doğa harikası bir yer olan Maden Deresi görülmesi gereken yerlerdendir.

Maden Deresi ve Şelalesi Nerede?

Maden Deresi ve Şelalesi, Karasu ve Kocaali arasında yer almaktadır. Karasu ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Maden Deresi ve Şelalesi Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla ulaşmanız gerekir. Çünkü bölgeye toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Özel aracınızla; Adapazarı’na vardıktan sonra burada Karasu yönüne doğru yol alıyorsunuz, Adapazarı Karasu sapağı 50 km. Karasu’yu geçip Kocaali’ye devam ederken sağ tarafta şelale tabelasını görürsünüz. Bu tabela yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz.

Maden Deresi ve Şelalesi Giriş Ücreti

Maden Deresi ve Şelalesi Giriş Ücreti araba başına 15 TL alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here