Mıhlı Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Çanakkale ve Balıkesir sınırları arasında Kaz Dağları Bölgesinde yer alan Mıhlı Şelalesi görülmesi gereken doğal güzelliğe sahip yerlerdendir. Muhteşem güzelliğe sahip Mıhlı Şelalesinin oluşturduğu ve şelalenin hemen altında yer alan göletin serin sularında yüzmek mümkün. Şelalenin çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Doğa yürüyüşüne uygun olan Mıhlı Şelalesinin az ilerisinde Roma Döneminden kalma kemerli bir köprü bulunmaktadır. Başdeğirmen Köprüsü olarak anılan bu köprü tarihi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Mıhlı Çay üzerinde tek geçiş noktası olan bu tarihi köprüden karşıya geçebilirsiniz.

Mıhlı Şelalesi Nerede

Mıhlı Şelalesi Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı olan Küçükkuyu Beldesinde yer almaktadır. Çanakkale ve Balıkesir il sınırları arasında bulunmaktadır.

Nasıl Gidilir

Çanakkale’den Ayvacık ilçesine ulaşıp buradan Küçükkuyu Beldesine geliniz. Küçükkuyu Beldesine girince şelaleye gösteren yönlendirme tabelalarını göreceksiniz. Yaklaşık 1 km sonra şelaleye ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Mıhlı Şelalesinde 20 TL araç için otopark ücreti alınmaktadır. Derenin karşısında yer alan tahta masalarda oturmak istiyorsanız ayrıca bunan için 20 TL ücret daha alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here